ELİF KOLEJİ

EĞİTİM

ELİF KOLEJİ'NDE YKS HAZIRLIKLARIMIZ

Elif Koleji öğretmen kadrosunu ve haftalık ders yüklerini oluştururken Yükseköğretim Kurumları Sınavlarına hazırlık sürecini dikkate alarak yapar. Böylece öğrencilerimizin lise eğitimine takviye olarak herhangi bir özel ders veya kurs ihtiyacı ortaya çıkmaz.

12. sınıflarımızın eğitim faaliyetleri tamamen sınava hazırlık programı olarak düzenlenir;

•    Uzman öğretmen kadrosuyla haftalık kırk saat ders yükü oluşturulur.

•    Hafta içi her gün bir minyatür deneme uygulamamız vardır. Bu uygulamanın amacı, Temel Yeterlilik Sınavının yetiştirilmesini sağlamaktır.

•    ACSTH onaylı bir eğitim ve öğrenci koçu ve bir Psikolojik Danışman ve Rehberlik öğretmeni vasıtasıyla çalışmaları planlanan ve takip edilen öğrencimizin motivasyonu bizim için değerlidir.

•    Sene boyu her hafta sonu seksen adet tarama ve deneme sınavı ile sınav kaygısının ortadan kaldırılması ve öğrenilemeyenlerin tespiti hedeflenir.

•    Grup etütleri ile öğrencilerimizi akademik olarak destekleriz.

•    Öğrencimizin zekâ türü, kişilik yapısı incelenerek ortaya çıkartılan rapor öğretmenleriyle paylaşılır. Bu şekilde öğretmenimiz öğrencilerine yaklaşırken bir perspektif açısına sahip olur.

•    Seminerlerle sınav sistemini tanıma, doğru çalışma metotları, zamanı verimli değerlendirme becerileri kazandırılır.

•    Tercih süreci sağlıklı bir şekilde yürütülür.

Üniversite hazırlık çalışmalarımız 9. sınıftan itibaren gizil bir şekilde başlamaktadır. Sınav grubu öğretmenlerimizin diğer sınıf seviyelerinde de derse girmeleri, ara sınıfların dersleri esnasında konunun YKS sınavlarındaki karşılığının veya yansımasının öğrencilerimizin zihnine erken tarihlerde yerleşmesini sağlamaktadır. 9. sınıfta Geometrinin Matematikten ayrı bir ders olarak planlanması, 10. Sınıfta ise Matematik, Problemler ve Geometri şeklinde üç ayrı öğretmen ve ders şeklinde bölünmesi tamamen sınava yönelik planlamanın bir sonucudur.

Her sınıf seviyesindeki öğrencilerimizin çalışmalarını günlük, haftalık ve aylık olarak düzenlediğimiz çizelgelerle kontrollü bir şekilde yürütürüz.

11. sınıftan itibaren programımız Sayısal ve Sosyal olmak üzere ikiye ayrılır. Haftalık kırk saatlik programımızın otuz saati üniversite hazırlık dersleri ile doldurulur.

•    11. sınıf sayısal gruplarımızdaki derslerimiz; TYT Türkçe, TYT Matematik, TYT ve 11. sınıf Geometri, 11. sınıf Matematik, 11. sınıf Fizik, 11. sınıf Kimya, 11. sınıf Biyoloji ve hafta içi her gün bir minyatür denemeden oluşmaktadır. İngilizce, Felsefe, Tarih, Rehberlik ve Din K. ve Ahlak Bilgisi derslerimiz 11. sınıf müfredatının bir parçası olarak haftalık ders çizelgemizde yer alır.

•    11. sınıf sosyal gruplarımızdaki derslerimiz; TYT Türkçe, TYT Matematik, TYT ve 11. sınıf Geometri, 11. sınıf Matematik, TYT ve 11. sınıf Tarih, TYT ve 11. sınıf Coğrafya, TYT ve 11. sınıf Felsefe, AYT Edebiyat ve hafta içi her gün bir minyatür denemeden oluşmaktadır. İngilizce, Rehberlik ve Din K. ve Ahlak Bilgisi derslerimiz 11. sınıf müfredatının bir parçası olarak haftalık ders çizelgemizde yer alır.

•    Birinci dönem iki haftada bir, ikinci dönem ise her hafta olmak üzere yapılan tarama sınavlarımızla yoğun bir ölçme-değerlendirme süreci yaşatırız.

Sonuç olarak Elif Koleji, üniversite sınavlarına hazırlık sürecini etkili ve yetkin bir şekilde yürütmektedir.

AHŞAP TASARIM KULÜBÜ

KULÜPLERİMİZ