ELİF KOLEJİ

EĞİTİM

ELİF KOLEJİNDE DİL EĞİTİMİ

Özel Elif Anadolu Lisesi 9 ve 10. sınıflarda haftalık 40 saat olan ders programının 8 saatini İngilizce eğitimine, 4 saatini Almanca eğitimine ayırmaktadır. Bu dersler haricinde öğrencilerimizin taleplerine göre grup etütleri düzenlemektedir.

Uluslararası geçerliliği olan saygın yayınevlerin kitaplarını kullanmaktayız. Bu yayınların dijital uygulamaları ile öğrenci ilgisini sene boyu üst düzeyde tutmaya çalışırız. Yıllık çalışma planımızda her ay sonunda bir adet yabancı dil tarama sınavı yer almaktadır. Bu sınavlarda sadece İngilizce ve Almanca soruları yer alır.

İngilizce dersini çift öğretmenle yürütürüz. İkinci öğretmenimiz yabancı uyrukludur ve dersin öğrenciler tarafından pratiğinin yapılmasını sağlar.

Okulumuzun eğitim anlayışı gereği 11 ve 12. sınıflarımız üniversite sınavlarına hazırlık temelli programlandırıldığından, İngilizce eğitimimiz 11. sınıflarımızda haftada dört saat ve çift öğretmenle devam eder.

Öğrencilerimizin bir yabancı dili öğrenmiş, kendisini ifade edebilir, iletişim kurabilir, uluslararası yabancı dil sınavlarında başarılı olmuş bir genç olarak hayata atılmaları, bu alandaki hedefimizdir.

 

AHŞAP TASARIM KULÜBÜ

KULÜPLERİMİZ