AHŞAP TASARIM KULÜBÜ

KULÜPLERİMİZ

ELİF KOLEJİ

EĞİTİM

ELİF KOLEJİ'NDE AKADEMİK YAŞAM 

Eğitim bilimcilerin çoğunluğu öğrenme faaliyetinin insan için daha doğmadan başladığına ve ölünceye kadar kesintisiz devam ettiğine inanırlar. Eğitim-Öğretim faaliyetleriyle uğraşan her bireyin veya kurumun bu teoriyi bir gerçeklik olarak kabul edip, planlamasını buna göre yapması gerekmektedir. Elif Kolejinin kurucuları olarak biz de eğitimin kalp atışıyla başlayıp, tüm hayatı kapsadığını düşünmekteyiz.

Eğitimin değişkenliğini, gelişebildiğini, evirilebildiğini gördükçe her an doğru güncellemeye hazır bir zihne sahip olmak gerekiyor. Özellikle gençlerimizin önemli bir kısmının kariyer hedeflerine ulaşmak için yurt dışı eğitim seçeneğini kullanmaya çalıştığı bu zaman diliminde, dünyanın her coğrafyasındaki bilimsel gelişmelere, sanat ve spor çalışmalarına, felsefi ve siyasi akımlara hâkim olmak, bunları öğrencilere aktarmak, onların keşfetmelerine rehberlik yapmak eğitimin bir parçası olmuştur. Ayrıca gençlerin ana dil ve yabancı dili kullanma ve kendini ifade etme becerisine çok önem vermeliyiz.

Eğitimin önemli bir görevi olarak global kültürün yanında, yerel değerlerimizin de bizi şekillendirmesine yardımcı olmasını sağlamalıyız. Atalarımızın bize miras bıraktığı medeniyetimizin bir temsilcisiyiz. Aynı zamanda global kültürün de parçasıyız. Sentezleme görevi her bireyin özünden kopmadan, çağın gereklerini yerine getirebilme becerisinin başlangıç adımı olacaktır.

Özel Elif Anadolu Lisesi, yerleşkesinden eğitim kadrosuna, kutlamalarından anma programlarına, planlamasından şekillenmesine kadar her alanda bu gerçeklikler üzerinden hareket eder.

Öğrencilerimizin aidiyet duygusunun gelişmesi için tesis edilen butik yapıda, eğitimin her safhası özenle gerçekleşir. Her öğrenci için ilk hedefimiz, iç disiplin, özsaygı ve kendinin farkında olma becerisinin geliştirilmesidir. Bundan sonraki süreçler olan ders esnasında ilgiyi kontrol etmek, derslerden sonra günlük, haftalık ve aylık tekrarlar yapmak, ödev ve sorumlulukları yerine getirmek, sınavlara hazırlık, sportif-sanatsal ve sosyal faaliyetleri sistemli bir şekilde sürdürmek planlı bir şekilde yürütülmektedir.