ELİF KOLEJİ

KURUCUDAN

Elif Kolejinde Üniversite Hazırlık Çalışmaları

 

Özel Elif Anadolu Lisesi, Keçiören-İncirli’de eğitim hizmeti veren  butik yapılı bir okuldur. Kayıtlı öğrencilerimizin adreslerini Ankara haritası üzerinde işaretlersek, ortaya ilginç bir görüntü çıkacaktır. Butik yapılı, ancak Ankara’nın geniş bir yelpazesine hizmet veren bir kolejdir. Keçiören bölgesi öncelikli olmakla beraber, Altındağ, Çankaya, Yenimahalle ve Mamak ilçesinden öğrencilerimiz bulunmaktadır.

 

Bu geniş yelpazenin özünde velilerimizin kuruma ve kuruculara olan güveni yatmaktadır. Eğitim odaklılık, yaşantımızın temelini oluşturmaktadır. Çalışma ahlakı ve disiplin anlayışımız paydaşlarımız tarafından takdir edilmektedir.

 

Günümüz ebeveyn beklentilerinin, kalabalık olmayan elit yapılar içinde karşılanabildiğine şahit oldukça öğrencilerimize eğilimimiz artmaktadır.

 

Ortaöğretimin son iki senesini tamamen üniversite hazırlık çalışmalarına ayıran bir paradigmaya sahibiz. Bu paradigma, öğrencimizin mezun olduğu yıl istediği yükseköğrenim bölümüne yerleşmesini hedeflemektedir. Seviyelerine göre dizayn edilmiş sınıflarda hafta içi 09:00-17:00 arası yoğun ders ve etüt programı, hafta sonu sınavları, ödül ve ceza etütleri, yakın rehberlik çalışmaları alanında çok iyi öğretmenlerle yürütülmektedir. Öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan tarama sınavları dışında, saygın yayınevlerine ait denemelerden oluşan ölçme-değerlendirme takvimimiz, eksikleri tamamlama etütlerini belirlemektedir.

 

Disiplin anlayışımıza saygı gösteren, verdiğimiz ödevlere dikkat eden, derslerine öğrenme odaklı katılan her öğrencimiz mutlaka başarılı olacaktır. Öğrencilerimizin farklı soru kalıplarıyla karşılaşması, çözemedikleri soruları öğretmenlerine sorması başarı için elzemdir.

 

Elif Koleji ile hayallerinizi mezuna bırakmadan, güvenli bir ortamda üniversite seçme sınavlarında başarıyı yakalayabilirsiniz.

ERDOĞAN ERSÖZ KURUCU