YAZKAMPI-REVIZE-web1.jpg

Özel Keçiören Elif Anadolu Lisesi, 11 ve 12. Sınıf öğrencileri için, her sene Temmuz ayını yaz kampı ile değerlendirir. Böylelikle üniversite hazırlık grupları için eğitim-öğretim yılı Eylül ayında değil, Temmuz’da başlar.

Bu kampın genel amacı öncelikle öğretmen ve öğrencilerimizi erken dönemde tanıştırmaktır. Bu buluşmanın nitelik kazanabilmesi için ders programları ciddi bir şekilde hazırlanır, haftalık ödevlendirmeler ve tarama sınavları ile öğrenmenin gerçekleşmesi sağlanır. Öğretmenlerimiz kamp sürecinde işleyecekleri konuları özenle seçerler. Kamp konuları sene içinde öğrenmeyi kolaylaştıracak şekilde kurullar tarafından belirlenir.

Eğitim paradigmamız, 11 ve 12. Sınıf öğrencilerimizi üniversite hazırlık sürecinde kabul eder. Bunun için kamp programımızı haftalık 25 saat olarak planlayıp, öğrencilerimizin TYT Türkçe ve Temel Matematik konularını tekrar etmelerini hedefleriz. Buna ek olarak Fen ve Sosyal grubu derslerin TYT ve AYT sınavındaki ortak konularını ve AYT Matematiği dediğimiz İleri Matematik dersinin başlangıç konularını öğrenmelerini planlarız.

 

Kampımız üç aşamalı olarak gerçekleştirilecektir.

• Birinci aşama 06-18 Temmuz arasında, iki hafta CANLI-UZAKTAN EĞİTİM, NOT: Her ne kadar bu dönemde yüz yüze kamp programı uygulayan kurumlar olsa da Elif Koleji, eğitimi, paydaşları ve toplum için bir risk unsuru haline dönüşmesini tasvip etmediğinden bu erken dönemde uzaktan eğitim yolunu tercih etmiştir.

• İkinci aşama 20 Temmuz-15 Ağustos arasında, iki bin soruluk bir ödev föyünün dağıtılacağı Kurban bayramı arası,

• Üçüncü aşama 17-29 Ağustos arasında iki hafta YÜZ YÜZE EĞİTİM olarak uygulanacaktır.

NOT: Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklamalarla 15 Ağustos’tan sonraki dönemde yüz yüze eğitime izin verdiğinden Elif Koleji bu izni fırsat bilip kampın ikinci kısmını yüz yüze yapmayı planlamıştır. Kampın iki farklı zaman diliminde yapılması düşüncesinin temelinde ikinci bölümde öğrenciyle buluşmak yatmaktadır.

Her Cumartesi günü tarama sınavı yapılarak sonuçları veliler ile paylaşılacaktır.

Hijyen kurallarının sağlandığı bir ortamda riske girmeden, güvenli bir ortamda sizi Temmuz kampımıza bekliyoruz.